į pradžią turinys susisiekite  
Apie mus » Naujienos
Serbentų fiestą JUODA/BALTA 2019

JUODA/BALTA - tai renginys, kuriame persipina menas ir maistas. Juodųjų serbentų plantacijose vyks piešimo pamoka grafitu su artistu, knygų autoriumi bei iliustratoriumi Rolandu Dabruku iš Kalifornijos, tuo pat metu vyks patiekalų su j.serbentais degustacija. Čia netruks juoko, žaidimų bei malonių staigmenų. Ne kasdien pasitaiko proga tiek daug visko patirti vienu metu. Tai renginys, kuriame piešia visi.

plačiau
 
Edukaciniai gimtadieniai vaikams - vasara 2019

Kviečiame surengti vaikams šventę jaukioje stovyklavietėje Vilkaviškio rajone. Lobio paieška su penkių vaikų mama, vadybininke ir edukologe Ieva Lipkevičiene, ekologiškoje aplinkoje jūsų vaikų širdyse paliks šviesią žinutę visam gyvenimui. Tik gyvendami darnoje su gamta ir kitais žmonėmis galime išties pasijusti laimingais.  

plačiau
 
Debiutas televizijoje. Laidoje „Visi mes žmonės“: kokia turi būti mama?

Motinos širdis gali sutalpinti viską, atleisti bet ką. Už ką atsakinga mama? Jei mama ir vaikas yra draugai, kur visgi brėžti ribas? Kaip nesumamėti, o išsaugoti savyje ir moterį? Ką daryti, jei manai, kad Motinos dieną iš vaiko nesulauksi sveikinimo? O gal įmanoma įgyta patirtimi auginant vaikus pasidalinti ir su visuomene? Į klausimus, kurie susiję su sudėtingiausia – mamos – misija atsakė laidos „Visi mes žmonės“ herojės.

 

plačiau
 
Dalyvavome parodoje "Vaikų šalis"

Susitikimas sužinomais tėvais diskusijoje apie tradicijas Šeimų forume parodoje Vaikų šalis 2018. Nauja ir įdomi patirtis. 
Visos šeimos turi vienokias ar kitokias savo tradicijas bei ritualus. Vieni neišsiskirsto iš namų nedavę vienas kitam bučkio, kiti neina miegoti neišsidūkę su vaikais žaisdami imtynių, treti neužmiega be pasakų ar masažo. Per diskusiją visi dalinomės savo patirtimi. Aš asmeniškai paliečiau kelias pagrindines savo šeimos tradicijas, tai keliavimą su vis šeima kartu, kiek tai mums svarbu ir kokią teikia naudą bei sekmadienio pietus. Trumpai perbėgau per septynias mūsų šeimos taisykles prie stalo. Papasakojau, kurių laikytis sunkiau ir labiausiai visus užkabino telefono padėjimas į šalį pietaujant. Taip pat diskutavom apie tai, kaip rasti laiko ir jėgų laikytis šeimos tradicijų šiame bėgančiame pasaulyje. Visi priėjom bendros nuomonės, kad auginant vaikus nereikia būti išdidiems ir bijoti prašyti pagalbos, kad atgautumėm jėgas. Tačiau tuo pačiu nepykti ant vaikų senelių, jeigu ne visada nori pagelbėti, nes galbūt jie dar per jauni ir nepasiruošę auginti anūkų.Juk visai neseniai išleido savo vaikus iš namų... Dar bekalbant ištariau tokią frazę, jog žiūrint į savo šeimą iš paukščio skrydžio daug lengviau matyti, planuoti ir viską spėti šiame skubančiame pasaulyje.
Ačiū už kvietimą parodos organizatorei Indrei Reimorienei, už puikią diskusiją renginio vedėjui Simonui Urbonui, moderatoriai Ievai Kačinskaitei-Urbonienei, renginio svečiams dviejų vaikų mamai, "Džimbos" choreografei Viktorijai Macijauskienei, trynukų mamai Simonai Lipnei, psichologei Šarūnei Vienei.

plačiau
 
Repuojanti penkių vaikų mama Ieva Lipkevičienė: „Šeima kaip kiekviena, tik gausesnė“

Apie mus rašo žurnalas "Žmonės"

 

Ji repuoja. Miestą iškeitė į sodybą miškų apsuptyje, bet kai euforija atslūgo ir užgulė atskirties pojūtis, sugalvojo, kaip pasaulį prisikviesti į savo vienkiemį. Norisi paprieštarauti vadybininkei, edukologei, tinklaraščio „Septyniese prie stalo“ autorei Ievai LIPKEVIČIENEI (34), kai tarsteli, kad jos bendraamžės pasiekė daugiau, – o kuri iš jų augina penkis vaikus!

Ievą buvau mačiusi nuotraukose, bet vis tiek išsižiojau išvydusi mergaičiukę su suknyte ir sportbačiais – penkių vaikų mamą. Kaip pavyksta išlaikyti puikią išvaizdą, tarsi aišku – juk namie reikia suktis su Gabriele (12), Daniele (9), Dovydu (7), Mante (5) ir Jokūbu (2).

Negana to, Ieva turi rūpintis aštuoniais hektarais juodųjų serbentų. Kas kad pati neskina, bet surinkti žmones, kurie tai padarytų, išvežioti po pusę Lietuvos uogų užsisakiusiems energijos reikia viso ežero.

plačiau
 
R. Dabrukas: „Gyvenimo kelyje sutinku tik pačius nuostabiausius žmones“

Apie mus rašo manodruskininkai.lt

 

O viskas prasidėjo nuo to, kad savo pusseserei jau 21 metus gyvenančiai JAV ir atostogaujančiai šiuo metu Lietuvoje bei viešinčiai pas mus norėjau aprodyti vieną gražiausių mūsų šalies dvarų. Ir bevaikštant aplink dvarą bei fotogtafuojantis išeina pro duris iš dvaro du malonūs žmonės: vyras ir moteris. Labai lengvai užsimezgus pokalbiui spėjom daug apie vieni kitus išsiaiškinti. Pasirodo visai netikėtai teko garbė susipažinti su aktoriumi, iliustratoriumi, vaikiškų knygų autoriumi, dėstytoju Rolandu Dabruku. Šis jaunas ir energingas žmogus gimęs ir augęs Dzūkijoje šiuo metu gyvena Los Andžele. Nors labai skubėjo į savo spektaklį Vilkaviškio kultūros centre, tačiau skyrė keletą minučių pasikalbėjimui. Negana to, nors pliaupė lietus ir trankėsi perkūnija Rolandą lydėjusi dvaro darbuotoja pavaišino trešnėmis mane ir visus vaikus, kurių kartu su pussesere net 6 turėjom šiandien! Turbūt dar ilgai atmintyje liks šis vaizdas. Ir ačiū autoriui už knygą ''Aš kitoks'"!

Vienas dalykas nusipirkti knygą paprastai, kitas nusipirkti arba gauti dovanų tiesiai iš pačio autoriaus ir iliustratoriaus rankų. O žiūrėti kaip tavo akyse raitydamas parašą dar ir nupiešia per pusę minutės lengva ranka pagrindinį knygos herojų stalčius visiškai atsidaro.

Mes taip pat nepraleidome progos ir pasikvietėme Rolandą apsilankyti mūsų sodyboje. Vakaro pokalbis rutuliojosi nuo paprasto kaimelio Suvalkijoje iki Los Andželo. Nuo serbentų iki freskų. 

Labai maloniai nustebino tai, kad duodamas interviu ir prisimindamas savo vasaros atostogas Lietuvoje, gero žodžio nepagailėjo ir apie mus. 

plačiau
 
Jauki stovyklavietė šeimoms įkurta serbentyne

Apie mus rašo "Vaiko diena". Susipažinkime!

 

Šeimos VILA - tai vieta, kurioje viskas puoselėjama su meile ir atsidavimu. Meile šeimai, gamtai ir tėvynei. Šis jaunas, tausojantis aplinką verslas įkurtas senos sodybos teritorijoje, kurios istorija siekia pirmojo pasaulinio karo laikmetį. Prie galimybės šiandien priimti stovyklautojus prisidėjo 4 kartos ir ant šios žemės auga jau penktoji karta, kuri mus įkvepia toliau kurti  šios vietovės istoriją. Šeimos VILA – tai jauki stovyklavietė šeimoms įkurta serbentyne. Galima drąsiai teigti, jog tai vienintelė poilsiavietė Lietuvoje apsupta serbentų plantacijos. Gali daug kam atrodyti, jog tai nieko ypatingo, tačiau vis dėl to yra unikalu. Todėl, kad juoduosiuose serbentuose esančios biologiškai veikliosios medžiagos teigiamai veikia visą žmogaus organizmą, tai viena vertingiausių uoginių kultūrų. Šiose uogose naudinga beveik viskas. Tai natūralių antioksidantų šaltinis.

plačiau